WRZESIEŃ 2012

Rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2012/2013

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie integracyjne rozpoczynające pobyt i edukacje w naszej placówce.Na uroczystość tak ważną dla każdego przedszkolaka zostali zaproszeni rodzice i opiekunowie, mieli okazje towarzyszyć dzieciom podczas zabaw i integracji.

Zdjęcia z opisanej uroczystości możecie Państwo znaleźć w naszej galerii.

W związku z przygotowanymi  uroczystościami pasowania na przedszkolaka, został rozpisany konkurs na nazwę grup.W konkursie tym uczestniczyły całe rodziny.Dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami wymyśliły najciekawsze nazwy, zostały wyróżnione indywiudalnymi nagrodami.

PAŹDZIERNIK 2012

W dniu 11 pażdziernika odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.Był to bardzo ważny dzień dla naszych dzieci oraz ich rodziców.Przedszkolaki przygotowały uroczyste przedstawienie dla zgromadzonych rodzin.Jako dowód swojej przynależności do naszej społeczności przedszkolnej wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs na nazwe grupy, powołana w tym celu komisja z pośród wielu propozycji wybrałą trzy najlepsze:

Grupa maluchów - Kocie łapki.

Grupa średniaków - Wesołe myszki.

Grupa starszaków - Mali odkrywcy.

Zdjęcia w naszej galerii :)

W Niepublicznym Przedszkolu "Kot w Butach" rozpoczęły się warsztaty dla rodziców.Trening opracowany jest na podstawie programu T.Gordona "Wychowanie bez porażek" oraz A.Faber, E.Mazlish "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły"

Istotą treningu jest pokazanie i nauczenie rodziców umiejętnie mówić i słuchac swoich dzieci.Pokazanie jakie słowa kierowane do dziecka sprawiają, że czuje się ono szanowane, traktowane godnie i akceptowane.

Trening przeznaczony jest dla rodziców, którzy chcieliby poprawić swoje relacje z dziećmi, stać się lepszymi rodzicami i pracować na swój sukces wychowawczy.

CELE TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH

1.Ustalenie celów dla jakich wychowujemy dziecko.

2.Kształcenie umiejętności mówienia "NIE".

3.Kształcenie nazwynia umiejętności nazwyania uczuć.

4.Kształcenie umiejętności jak być dobrym słuchaczem swojego dziecka.

5.kształtowanie umiejętności, jak pomóc swojemu dziecku radzić sobie z trudnymi uczuciami.

6.Kształtowanie zachowań mających na celu osiągnięcie dobrowolnej zgody dziecka do współpracy.

7.Kształcenie umiejętności stawiania dziecku ograniczeń.

8.Kształcenie świadomości o istotnej roli konsekwencji w wychowaniu.

9.Kształcenie umiejętności negocjajci.

10.Kształcenie świadomości, że kochać dziecko to pomóc mu żyć samodzielnie.

11.Uświadomienie, że wychowanie to odkrycie w dziecku tego co dobre i stworzenie takich warunkó aby to dobro mogło rozwijać.

12.Uświadomienie, że pochwała pomaga dziecku w kształceniu samooceny.